Pisanie pracy doktorskiej z Ekonomii jest z pewnością wielkim wyzwaniem, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Celem poniższego artykułu, będzie przedstawienie Tobie najlepszych porad, które będą w stanie wznieść Twoją działalność naukową na nowy, wyższy poziom. Postaramy się również zaprezentować tutaj również parę przykładowych zagadnień na Twój ekonomiczny doktorat. Zapraszamy do lektury!

Podstawową rzeczą, od której musisz zacząć w przypadku Twojego doktoratu z Ekonomii, to zdefiniowanie odpowiedniej problematyki. Zagadnienie, o którym chcesz pisać, powinno być ambitne. Najlepiej, aby było ono słabo opisane w literaturze naukowej lub, aby wzbudzało ono kontrowersje. Jak mawiał słynny chemik Justus von Liebig „nauka robi się naprawdę interesująca dopiero tam, gdzie się kończy”. Identycznie jest w przypadku szeroko pojętej ekonomii. W doborze odpowiedniego zagadnienia na Twoją pracę doktorską z Ekonomii pomóc może Tobie Twój promotor.


Doktorat z Ekonomii jest prawdziwym wyzwaniem!


Staraj się dużo czytać i słuchać o ekonomii. Niech będzie to, część Twojej codziennej rutyny. Dzięki temu nie tylko osłuchasz się ze specjalistyczną literaturą, ale również zyskasz olbrzymią wiedzę. Przykładowo audiobooki ekonomiczne możesz z powodzeniem wysłuchiwać w swoim aucie. Dzięki takiemu działaniu zamienisz swoje auto w prawdziwy, mobilny uniwersytet. Nie wykluczone, że dzięki tego typu aktywności wpadniesz na genialny temat, dzięki któremu rozwiniesz swoją karierę naukową. Poza tym warto zwrócić uwagę na książki i audiobooki, które są poświęcone rozwijaniu Twojej koncentracji i kreatywności. Tego typu pozycje po prostu rozwijają Twój warsztat naukowy. Jak pisała kiedyś Agatha Christie „jeśli się zna metodę i logikę, można osiągnąć wszystko”! Powiedzenie, że człowiek jest sumą książek, które przeczytał, jest bardzo bliskie prawdy.

Przykładowe zagadnienia na doktoraty z Ekonomii.

Znalezienie odpowiedniego zagadnienia na doktorat z Ekonomii jest na pewno rzeczą bardzo ważną. Na poniższej liście prezentujemy nasze TOP 10 propozycji zagadnień na Twoją pracę dyplomową. Możliwe, że któraś spośród nich będzie dla Ciebie bardzo interesująca. Potraktuj te zagadnienia jako inspirację do swojej pracy doktorskiej. Im więcej będziesz mieć interesujących źródeł inspiracji w swojej działalności naukowej, tym lepiej.

  Tematy prac doktorskich z Ekonomii – TOP 10

 • Dlaczego publiczny sytem emerytalny w Polsce jest bankrutem.
 • Czy wartość Bitcoina spadnie do zera?
 • Jaka jest prawdziwa wartość złota?
 • Dług publiczny w Polsce – czy kiedyś zostanie on spłacony?
 • Czy strefa Euro ulegnie rozpadowi?
 • Jak sztuczna inteligencja zmieni gospodarkę Polski.
 • Konsekwencje gospodarcze wysokich cen nieruchomości.
 • Dlaczego deflacja może mieć dobry wpływ na gospodarkę.
 • Model oceny jakości kapitału intelektualnego w danej korporacji.
 • Dlaczego wartość walut fiducjarnych zmierza do zera.
 • Doktorat z Ekonomii może być Twoim wstępem do błyskotliwej kariery w szeroko pojętej nauce.

  Porady, które pomogą Tobie napisać wysokiej jakości doktorat z Ekonomii

  Jeśli masz już ustalony temat swojego doktoratu z Ekonomii, o którym chcesz pisać oraz gotowy plan pracy, to zacznij planować swoją działalność naukową. Ustal w swoim planie działalności naukowej, jakie elementy i jak długo będziesz tworzyć. Jak mawia japońskie przysłowie „planowanie bez działania jest jak śnienie na jawie, a działanie bez planowania jest jak nocny koszmar”. Dzięki odpowiedniemu planowaniu będziesz wydajniej zarządzał swoim czasem oraz będziesz działać efektywniej. Ogólnie cele, jakie przed sobą stawiasz, powinny być mierzalne, realne do osiągnięcia i umieszczone w konkretnych ramach czasowych. Koniecznie muszą być one rozpisane na kartce, ponieważ wówczas będą one mocniej do Ciebie przemawiać.


  Doktorat z Ekonomii może pomóc Tobie w karierze!

  Mając przemyślany plan działalności naukowej, czas przystąpić do realnego działania. W działalności naukowej to co sprawdza się najlepiej, to przede wszystkim kombinacja realizmu oraz systematyki. Realista wie, że w działalności naukowej trzeba zmagać się z różnymi trudnościami i jest on na nie mentalnie przygotowany. Systematyka jest natomiast, tym co wyróżnia najlepszych naukowców. Staraj się więc pisać swój doktorat z Ekonomii przez dwie trzy albo trzy godziny dziennie. Wykonuj co jakiś czas przerwy, aby Twoja efektywność była maksymalna. Możesz w swojej działalności naukowej wykorzystać przykładowo metodę pomodoro, która zwiększy Twoją naukową wydajność.


  Tworzenie pracy doktorskiej z Ekonomii poszerza Twoje horyzonty!

  Treść swojego doktoratu z Ekonomii regularnie konsultuj ze swoim promotorem. On musi widzieć, że Twój tekst naukowy zmierza we właściwą stronę. Poza tym nie jest wykluczone, że będzie on w stanie doradzić Tobie, jakie elementy, które warto włączyć do Twojego doktoratu. Realizm, dyscyplina w działaniu są ważne, ale muszą być one jeszcze powiązane ze współpracą z Twoim promotorem. Zespolenie tych, trzech elementów powinno sprawić, że stworzysz wysokiej jakości pracę doktorską z Ekonomii .

  Pisanie pracy doktorskiej z Ekonomii – parę słów na zakończenie.

  Pisanie pracy doktorskiej z Ekonomii na pewno bardzo rozwija Ciebie intelektualnie. Niezależnie, czy swój doktorat obronisz, czy też nie, na pewno nie możesz przestać się uczyć. Jak pisał Brian Tracy „nawyki będą miały większy wpływ na twoją finansową sytuację, niż twoje wykształcenie, pochodzenie, a nawet odziedziczony majątek”. Staraj się więc wciąż dużo czytać książek i słuchać audiobooków zarówno z ekonomii, jak i z innych dziedzin. Dzięki temu będziesz zyskiwał ogromną wiedzę, która będzie mogła mieć olbrzymi wpływ na Twoją karierę naukową, bądź też zawodową.

  Zapraszamy do kontaktu!

  Infolinia: +48 123 125 235
  Bezpośredni kontakt pod adresem e-mail: biuro@PraceMagisterskieWroclaw.pl
  Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00