Prace licencjackie nie są łatwe do napisania. Często sprawiają one studentom problemy. Obecnie skupimy się na tym, jak wybrać odpowiedni temat na pracę licencjacką. Wybór odpowiedniego zagadnienia stanowi jakieś 25% całkowitego sukcesu.  Dobrze napisana praca licencjacka może stanowić naszą wizytówkę, którą będziemy mogli pokazywać podczas rozmów kwalifikacyjnych. Nie przedłużając, przejdźmy do sedna sprawy.

Po pierwsze temat naszej pracy licencjackiej powinien być realny.  Innymi słowy, dane zagadnienie musi być możliwe do przebadania oraz musimy mieć dostęp do niezbędnych danych. Typowym błędem popełnianym na studiach ekonomicznych lub marketingowych jest wybieranie tematów ciekawych, ale bardzo trudnych do przebadania. Wybierając swój temat, musimy mieć pewność, że odpowiednie dane otrzymamy (np. od konkretnej firmy) lub mamy już do nich dostęp (np. z GUS-u).  Jeśli tego nie mamy, to dany temat musimy odrzucić.

Tworzenie licencjatu rozwija w Tobie przydatne nawyki!

Temat pracy licencjackiej powinien wiązać się z naszym przyszłym życiem zawodowym. Jeśli ten warunek jest spełniony, to pisanie pracy licencjackiej przyjdzie nam o wiele łatwiej. Jeśli widzimy przyszłość w danym temacie, to będziemy mieć odpowiednią motywację do pisania naszego licencjatu. Najlepiej, aby temat był praktyczny.  Pisanie na temat abstrakcyjny nic nam nie da. Obecnie w cenie są praktycy, a nie teoretycy.  Napisanie pracy czysto teoretycznej z punktu widzenia rynku pracy jest niemal błędem. Tracimy bowiem cenny czas, który moglibyśmy lepiej spożytkować. Praca licencjacka powinna być pokazem naszej wiedzy, o rzeczach, na których chcemy się skupić w naszym życiu zawodowym.

Praca licencjacka może dać Tobie nowe perspektywy!

Dobrze by było, gdyby dany temat też Ciebie fascynował. Jeśli temat jest realny oraz zgodny z naszymi aspiracjami zawodowymi, oraz fascynacjami…  to wówczas można powiedzieć, że wybraliśmy temat niemal idealny dla nas.  Temat, który wybierzemy, musi być oczywiście zaakceptowany przez Twojego promotora. Częste konsultacje z promotorem, na pewno pomoże Tobie napisać wysokiej jakości licencjat

!

Prace licencjackie… rozmaite rozważania.

Prace licencjackie z pewnością mogą stanowić dla studentów przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej. Praca licencjacka może stanowić dla studenta wręcz wizytówkę, która prezentuje potencjalnemu pracodawcy jego umiejętności. Nie gwarantuje ona zawodowego sukcesu, ale może być przydatna. Należy pamiętać o tym, że najważniejsze są nasze praktyczne umiejętności oraz potencjał. Otrzymanie tytułu licencjata nie może być końcem naszej edukacji. Szkolić się należy przez cały czas, ponieważ rynek pracy się szybko zmienia.

Zapraszamy do kontaktu!

Infolinia: +48 123 125 235
Bezpośredni kontakt pod adresem e-mail: biuro@PraceMagisterskieWroclaw.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00